STÜDYO

MİMAR ÖMER YILMAZER

Ömer Yılmazer / Kurucu Mimar

Ömer Yılmazer 1985 yılında Sakarya/Adapazarı ilçesinde doğdu. Liseyi Mithatpaşa Süper Lisesinde okudu. Üniversite Eğitimlerini ; Süleyman Demirel Üniversitesi ,Sakarya Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesinde ; Mimarlık ve Yapı Eğitimi Ana Bilim Dallarında alarak tamamlamıştır. 

2005 yılında öğretimi devam eder iken Meslek hayatına başlayıp; 2006  yılında  Sektörde Rakip iki Büyük Firmada eş zamanlı olarak çalışmış 2007-2008 yıllarında Yönetici Mimar olarak meslek hayatına devam etmiştir. 2008 yılında İlk lisans eğitimini tamamlamış Sektörün önde gelen firmalarının teklifleriyle İstanbul'da meslek hayatına başlamıştır. 2008-2010 yıllarında Uluslararası Mimarlık & İç Mimarlık Şirketinde Tasarım Uzmanı Yöneticiliği yaparak; Uluslararası arenada 8 Farklı Ülkede sayısız projeye imza atmıştır. 

2010 yılında Maya Mimarlık Şirketini kurup, Özellikle Turizm alanlarında yaptığı Milyon 'lik projelerle isminden söz ettirip Bir çok ödül almıştır.  2015 yılında ÖMER YILMAZER ARCHITECTS ismi ile şirketini büyüterek Anonim Şirketi olarak meslek hayatına devam etmektedir. Bugüne kadar Yurdışı ve Yurtiçi olmak üzere  700'ün üzerinde  projeye imza atmıştır.